Zarys wizerunku Półwyspu Helskiego

Jadąc na wakacje, często nie wiemy gdzie się udać. Najlepiej, jeśli już na samym początku określimy swoje preferencje, co do konkretnego miejsca. Ważne jest, żeby zdecydować się, czy zależy nam, na spokojnych wakacjach, na noclegach w kameralnym kurorcie, zapewniającym nam wytchnienie od szarości dnia codziennego, czy raczej szukamy tego wytchnienia w szaleństwach wakacyjnych chwil. Wybierając cel podróży zwróćmy też uwagę, na takie elementy jak zakwaterowanie, wyżywienie i dodatkowe atrakcje, z których będziemy mogli korzystać, podczas naszego pobytu. Warto też zapoznać się z opiniami innych podróżników, na temat miejsca, do którego chcemy się udać, to bowiem pomoże nam zaplanować swój wyjazd, w taki sposób, aby wyciągnąć z niego jak najwięcej korzyści.

Półwysep Helski, to rejon północnej polski, położony w województwie pomorskim. Jego największą zaletą jest właśnie lokalizacja, bowiem oprócz oczywistego, bezpośredniego dostępu do morza i zatoki, trzeba również zaznaczyć, że jest on częścią Parku Krajobrazowego. Dostęp do dwóch akwenów wodnych, daje nam fantastyczną możliwość spędzenia czasu wolnego. Do najbardziej popularnych należą: wylegiwanie się na plaży, kąpiele, ale też sporty wodne, rejsy wycieczkowe, czy choćby wędkowanie. Nigdzie indziej też nie będziemy mogli podziwiać tak wspaniałych widoków, zwłaszcza w kontekście świateł nocnych, które widoczne są z drugiego brzegu zatoki. Gdańsk, Gdynia, Sopot, a także mniejsze miejscowości, jak Puck i Władysławowo, kreują wspaniałe nocne niebo.

To jednak nie wszystko, gdyż Półwysep słynie również z zabytków, zwłaszcza tych związanych z wodami Zatoki Puckiej, na których znajdują się trzy torpedownie. Kiedyś służące do celów wojskowych, dziś pomimo planów ich renowacji i przystosowania, jako hotel, niestety niszczeją. W okolicy Helu i Juraty znajdują się też wraki statków z czasów II wojny światowej, które możemy podziwiać podczas godzinnego rejsu kutrem. To wspaniała możliwość zwiedzenia okolicy, która z pewnością przypadnie nam do gustu. Baza noclegowa na półwyspie jest ciekawie rozlokowana, zwłaszcza w Juracie. Nocleg to wydatek, zaczynający się już od 30 złotych za dobę, jednak zróżnicowany w zależności od miejscowości i wybranego przez nas standardu. Pamiętajmy, że jadąc w te okolice powinniśmy zaplanować w jaki sposób chcemy spędzić urlop, bo wielość możliwości może sprawić, że pominiemy najważniejsze elementy, a tego byśmy przecież nie chcieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>